پولیش ناخن و نکات ریز و درشت آن برای انجام در خانه

از مهم ترین ویژگی های پولیش و پولیشکاری می توان به زیبایی و براق سازی محصول مورد نظر اشاره کرد.

این روزها هم که فعالیت های آرایشی رواج چندانی میان بانوان یافته است بالطبع رسیدگی به ناخن هم طرفداران پروپاقرص خود را دارد. اما برای انجام دادن یک مانیکور ساده و لاک زدن به ظاهر آسان باید از مهارت کافی برخوردار بود. همچنین از ابزارهای مختلفی استفاده کرد که به طور کلی به بخش اعظمی از این فعالیت آرایشی که جلوه ویژه ای به دستان یک بانو می دهد پولیش ناخن گفته می شود.

در انجام عمل پولیشکاری باید دقت زیادی به خرج داد و حتی می توان بدون پرداخت هزینه گزاف در خانه این زیبایی را بر روی دستان خود ایجاد کرد.

ترتیب پولیش ناخن را اینجا بخوانید

برای انجام پولیش ناخن باید در انجام صحیح مراحل آن توجه کرد که در زیر به مراحل پولیشکاری تمیز می پردازیم.

بسیار مهم است که قبل از آغاز پولیش ناخن، ناخن های دست را مطابق با سلیقه خود کوتاه و سوهان کنیم در این صورت به مرحله پولیش که رسیدیم ناخن ها زیباتر و صیقلی تر می شوند، همچنین میزان شکنندگی آن در برخورد با اجسام و با گیر کردن به لباس ها و لوازم کاهش می یابد.

سوهان‌های ناخن بر اساس میزان زبری خود شناخته می‌شود و قدرت ساییدن آن‌ها طبق درجه زبری تعیین می‌شود. هرچه عدد مربوط به درجه زبری یک سوهان بیشتر باشد آن سوهان نرم‌تر است.

شما حداقل به دو عدد سوهان مختلف با درجه زبری متفاوت نیاز دارید و این دو سوهان در کنار هم می‌توانند ظاهری زیبا و حرفه‌ای به ناخن‌های شما بدهند. ابتدا با سوهان زبرتر که درجه پایین‌تری دارد ناخن‌ها را شکل دهید و کوتاه کنید سپس با سوهانی که زبری کمتری دارد و درجه آن بیشتر است گوشه‌ها را نرم و صاف کنید.

به یاد داشته باشید برای برطرف کردن هرگونه برجستگی زاید در انتهای ناخن در هنگام سوهان می توان از بافر ناخن 4طرفه استفاده کرد.

آشنایی با بافر 4 طرفه پولیش ناخن

پس از سوهان زدن ناخن‌ها در دو مرحله، نوبت به پولیش کردن آن‌ها می‌رسد. پولیش کردن ناخن‌ها جلا و برق خاصی به آن‌ها می‌دهد و زیبایی حاصل از آن نیاز شما را به استفاده از برق ناخن رفع می‌کند. پولیش ناخن هم مثل سوهان ناخن درجات مختلفی دارد و شما ابتدا باید از پولیش با درجه پایین‌تر استفاده کنید و به تدریج درجات آن را افزایش دهید تا ناخن‌های شما براق و زیبا شوند. البته پولیش زدن بیش از حد ناخن‌ها ممکن است باعث نازک شدن بافت ناخن و آسیب پذیری آن شود به همین دلیل توصیه می‌شود بین هر نوبت پولیش حداقل دو ماه فاصله بگذارید.

باید بدانید که بافر 4 طرفه دارای 4 سطح مختلف است که می توانید از سطح درشت آن برای شروع کار استفاده کرده و ناخن را شکل دهید یا از 2 سطح ریز تر برای صاف کردن و از بین بردن برجستگی های کنار ناخن استفاده کنید و سطح بسیار صاف آن را برای براق کردن ناخن به کار ببرید.

در مرحله دوم باید برای آنکه ناخن ها جلوه زیبایی پیدا کنند کوتیکول های ناخن را جدا کنیم البته این مرحله را به افراد غیر ماهر پیشنهاد نمی کنیم چرا که کوتیکول ها لایه محافظ از ناخن هستند و در صورتی که زیاد از حد آن را بگیریم به ناخن آسیب چدی وارد می کند.

به افراد مبتدی پیشنهاد می کنیم که به جای جدا کردن کوتیکوتیل ها روغن مخصوص به این کار را تهیه و استفاده کنند.

پاکسازی ناخن ها

در مرحله سوم به دلیل وجود کثیفی ها از مرحله قبل که ناشی از عمل پولیشکاری است باید دست ها را به تمیز کرد تا در مرحله اصلی پولیش ناخن یا همان لاک زدن با مشکل مواجه نشویم.

بهتر است که دست ها را به خوبی با آب و صابون بشوییم و قبل از شروع مرحله جدید با دقت خشک کنیم.

باید علاقه مندان و طرفداران به پولیش ناخن و حوزه مانیکور و پدیکور این نکته را بدانند که میزان کیفیت لاک دردو امر زیبایی نهایی ناخن و سلامتی فرد مصرف کننده در طولانی مدت اثرگذار است.

در مرحله 4 باید ناخن ها را با برق ناخنی که از یک برند خوب تهیه کرده ایم 3 بار قبل از لاک زدن بزنیم و به آن فرصت دهیم تا خشک شود. استفاده از برق ناخن پیش از لاک اصلی باعث بالا رفتن ماندگاری لاک اصلی و از لکه دار شدن و زرد شدن لاک های تیره تر جلوگیری می کند.

لاک زدن؛ مرحله هیجان انگیز پولیش ناخن

در مرحله 5 به قسمت اصلی کار یعنی پولیش ناخن یا لاک زدن می رسیم.

باید برس لاک را به میزان کافی به لاک آغشته کنیم و در سه مرحله برای هر ناخن یعنی وسط، چپ و راست بر روی ناخن لاک می زنیم. لاک را باید در 2 مرحله بر روی ناخن زده و در هر مرحله باید به 3 حرکت اصلی توجه کرد.

بعد از اتمام این مرحله اصلی باید بگذاریم ناخن ها به طور کامل خشک شوند و برای آنکه دوام بیشتری داشته باشد می توانیم از برق ناخن استفاده کنیم.

در مرحله آخر در صورتی که گوشت پوست کنار ناخن در روند این مراحل لاکی شد می توانیم با آغشته کردن یک قلم مویی نازک پس از خشک شدن کامل ناخن ها آن را تمیز کنیم.

مزایای پولیش ناخن ژله ای

پولیش ناخن ژله ای از وقوع مواردی چون لکه دار شدن، رنده شدن، خش دار شدن لاک ناخن جلوگیری می کند و بدین معناست که با خیال راحت می توانید به امور روزمره تان رسیدگی کنید بدون آنکه نگران خراب شدن لاک ناخنتان باشید.

اگر شما فردی هستید که دانما در حالت فعالیتید باید بدانید که مانیکور ناخن ژله ای برای فعالیت های منظم روزانه مناسبت است و در برابر شستشوی مکرر دست ها هیچ اتفاقی برایش نمی افتد.

یکی از دلایل پر طرفدار بودن پولیش ناخن ژله ای با دوام بودن آن است که اگر به درستی انجام شده باشد بین 2 تا 4 هفته با طروات و سالم باقی می ماند و در صورتی نیاز به مراجعه به آرایشگاه دارد که ناخن های شما رشد کرده و یک بخش بدون پولیش به وجود آمده باشد.

پولیش ناخن ژله ای ایجاد ناخن های هنری زیبا را آسان می کند در حالی که در مانیکور سنتی امکان پذیر نیست.

به دلیل آنکه به سرعت خشک می شود زمان زیادی را از بانوان برای انجام عمل پولیش ناخن در آرایشگاه ها نمی گیرد.

همانطور که در این مقاله مشخص شد برای انجام پولیش ناخن عالی باید از ابزار ممتازی نیز استفاده کرد که یکی از آن ها پولیش کننده ناخن است که می توانید با مراجعه به سایت باکس ابزار این ابزار مهم در این حرفه را فراهم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست